JSD Partizan

Post Reply
Немања
Has thanked: 14 times
Been thanked: 60 times

JSD Partizan

Post by Немања »

Све остале секције иду овде.
Nemke
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: JSD Partizan

Post by Nemke »

Iza nas je u rezultatskom smislu sezona bila ne ponovila se.

Izuzev sezone rukometaša koji su daleko premašili očekivanja kao i izleta odbojkaških sekcija u plejofu sve ostalo za zaborav.

Izuzev remija fudbalera u novembru na našem stadionu sve ostalo porazi u derbijima u najpopularnijim sportovima uključujući i ženske odbojkaške i košarkaške sekcije ,doduše rukometaši zahvaljujući sistemu takmičenja ove sezone nisu imali derbije verovatno bi uzeli neku pobedu.

Bez preterivanja najgora sezona JSD Partizan u poslednjih 20 godina,a mislim i u istoriji.

Sada mi možemo o uzroku da pišemo,ali gore od ovoga teško da može i nadamo se svi boljim rezultatima da ne bude samo da se kuka osnova postoji u nekim sportovima.

Tu mislim pre svega na rukomet i obe odbojkaške sekcije,rukometaši će igrati i jaču ligu dogodine,imaju jako talentovanu generaciju verujem da će im se pridodati i neko iskusniji te da može da se Vojvodina konačno sruši.

Odbojkaške sekcije smatram da mogu da idu samo napred,vidim da su i na početku prelaznog roka obe selekcije obe sekcije doveli dobra pojačanja tako da i tu očekujem bolje rezultate.

Vaterpolo ovo je bila pilot godina novog rukovodstva,nije se od nule već iz debelog minusa krenulo,uz to je ove sezone domaća liga bila nešto jača tako da nije bilo realno očekivati nešto u rezultatskom smislu,ali opet nema se tu previše vremena i već tokom naredne sezone će se videti kuda sve to vodi.

O košarkaškom klubu milijardu puta ispričana priča,klub na radaru je čak više bih rekao nego li FK,mnogo je bolesna atmosfera stvorena u i oko njega ,za to smo svi mi odgovorni,samo isuviše je to veliki klub uprkos svemu da bi totalno propao,izdićiće se u to sam siguran iako verovatno u ovom trenutku deluje kao beznadežan slučaj.

Kada imaš ovakav FK,a uz to kičma uprave tog kluba je na istim pozicijama i u JSD onda sve ovo i ovakva sezona ne treba da čudi.
mr Kiza
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Post by mr Kiza »

Sezona je najgora ne u poslednjh 20, vec jos od raspada SFRJ, a i sire! U pet glavnih ekipnih sportova (fudbalu, kosarci, rukometu, vaterpolu i odbojci) mi nismo uzeli niti jedan jedini trofej u seniorskoj konkurenciji! Ako se nisam prevario, zadnji put se to desilo u sezoni 1981-82, ali kakva je tada bila konkurencija, a kakva je danas. Mi vise ne da nismo medju dva najbolja sportska drustva u drzavi, vec je ove sezone i novosadaska ciganka kvantitativno i kvalitativno uspesnije sportsko drustvo po trofejima!

Uzrok za to se zna. Fudbalski i kosarkaski klub su kao najpoznatiji i sa najvise novca ciljano unistavani od strane rezima, kako bi "stub srbstva vascelog" mogao da neometao uzima trofeje. Vaterpolo se takodje ciljano unistava kao najtrofejniji klub unutar SD. Ovi ostali su pusteni da tavore, svesni da se u manjim sredinama izdvajaju daleko veca sredstva za te klubove iza kojih stoje citavi gradovi, dok su nasa rukometna i odbojkaska sekcija ostavljene da se same za sebe dovijaju, a tako nece ugroziti ove konkurente.

No, ko nam je kriv kada cutimo.
Nemke
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Post by Nemke »

Novac koji prolazi kroz fudbalske klubove ti je toliki da tebi država nije potrebna,to što je ovde to normalna stvar od uvek je druga priča.

Imaš FI gde vidiš da ono što FKP dobija od države ti je ekvivalentno ili čak manje nego što zaradiš prodajom recimo Marka Jankovića.

Nažalost mi u tom klubu imamo ovo što imamo i to se opet ponavljam u najvećoj meri oslikava na čitavo SD.

E sada za KK je druga priča ,Tegi je recimo dao zanimljiv komentar i u najvećem delu delim njegovo mišljenje.

Za sve ono što se desilo ove sezone niko nije kriv spolja,naravno da ti je muka od svega kada vidiš situaciju kada između četvrte i pete utakmice finala ABA gde se svi živi digli na noge,5 saopštenja u 3 dana,prave se specijalne emisije na areni gde se maltene šalje poruka " Mi plaćamo ovu ligu,mi moramo i da je osvojimo".

Ali to ne amnestira gomilu gluposti i grešaka koji su napravljeni u poslednjih godinu,nismo došli u situaciju ni da igramo utakmice za trofej i za to niko spolja nije kriv,kao što nije sprečavao da imamo pol poziciju prošle sezone pred plejof...sada možemo samo da nagađamo šta bi bilo kada bi bila odigrana prošla sezona.
Немања
Has thanked: 14 times
Been thanked: 60 times

Post by Немања »

Нисам сигуран да би ико смео/хтео да забрани да Партизан Нелт за смешан новац у односу на приходе те компаније постане шампион Европе у ватерполу или шампион Србије у рукомету, одбојци...
mr Kiza
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Post by mr Kiza »

Nama je po zadatku bio ugasen hokejaski klub, zenski kosarkaski klub, na silu rasturena fuzija sa ZOK Vizura pre sedam godina, pa ti vidi da li ne bi smeli da zabrane...
Post Reply